ECTACOINC.PL info | Dlaczego warto uczyć się języków obcych? Korzyści z dwujęzyczności

ECTACOINC.PL (translate by Google)
 
 
Kontynuujemy publikowanie różne artykuły związane z problematyką dwujęzyczności. Naszym zdaniem artykuł Anne Merritt jest najwyraźniej ujawnia pozytywne aspekty tego procesu ...
Przez Anne Merritt
 
Fizjologiczne badania wykazały, że istnieją dwa lub więcej języków jest cennym nabytkiem dla procesu poznawczego. Mózgi dwujęzycznych osób działają inaczej niż pojedynczych głośników językowych, a różnice te oferują kilka mentalnych korzyści.
Poniżej siedem poznawcze zalety nauki języka obcego. Wiele z tych atrybutów są tylko widoczne w ludzi, którzy mówią wieloma językami regularnie - jeśli nie zostały wypowiedziane w obcym języku, ponieważ swoimi A poziomów, mózg nie może być czerpania tych dwujęzycznych korzyści. Jednak ludzie, którzy rozpoczynają naukę języka w dorosłym życiu mogą jeszcze osiągnąć taki sam poziom znajomości języka, jak młodego ucznia i nadal czerpać same korzyści psychiczne też.
 
Możesz stać się mądrzejszy
 
Znajomość języków obcych poprawia funkcje mózgu wyzwanie to rozpoznawać, negocjować znaczenie i komunikowania się w różnych systemach językowych. Ta umiejętność zwiększa swoją zdolność do negocjowania znaczenia w innych zadaniach rozwiązywania problemów również.

Uczniowie, którzy uczą się języków obcych raczej wynik lepszy od standardowych testów niż ich jednojęzycznych rówieśników, szczególnie w kategoriach matematyki, czytania i słownictwa.
 
Budujesz umiejętności wielozadaniowość
 
Wielojęzyczne ludzi, szczególnie dzieci, są wykwalifikowani w przełączanie między dwoma systemami mowy, pisania i struktury. Według badań z Pennsylvania State University, ten "żonglerka" skill czyni je dobrymi multitaskers, ponieważ można je łatwo przełączać się między różnymi strukturami. W jednym z badań, uczestnicy używali symulator jazdy robiąc oddzielne, rozpraszających zadań w tym samym czasie. Badania wykazały, że ludzie, którzy znali więcej niż jednym języku, mniej błędów w ich jazdy.
 
You zażegnać choroby Alzheimera i demencji
 
Liczne badania przeprowadzono na ten temat, a wyniki są zgodne. Dla jednojęzycznych dorosłych, średni wiek na pierwsze oznaki demencji jest 71,4. Dla dorosłych, którzy mówią po dwa lub więcej języków, średnia wieku tych pierwszych objawów jest 75,5. Badania rozważyć takie czynniki, jak poziom wykształcenia, poziomu dochodów, płci i stanu zdrowia fizycznego, ale wyniki były zgodne.

 Twoja pamięć poprawia
 
Nauczyciele często porównują mózg do mięśni, ponieważ działa lepiej z ćwiczeń. Nauka języka polega zapamiętywanie zasady i słownictwo, które pomaga wzmocnić tę mentalną "mięśnie". Ćwiczenie to poprawia ogólną pamięci, co oznacza, że ​​wiele głośników językowe są lepsze w zapamiętywanie listy lub sekwencji. Badania pokazują, że dwujęzyczne są lepsze w zachowaniu list zakupów, nazwy i kierunki.
 
Możesz stać się bardziej spostrzegawczy
 
Badania Uniwersytetu w Hiszpanii z Pompeu Fabra wykazały, że osoby wielojęzyczne są lepsze w obserwując swoje otoczenie. Oni są bardziej biegli w koncentrując się na istotnych informacji i edytowania obecnie znaczenia. Są też lepiej dostrzegać informacji wprowadzających w błąd. Czy można się dziwić, że Sherlock Holmes i Herkules Poirot są wykwalifikowani Poligloci?
 
Twoje umiejętności podejmowania decyzji poprawy
 
Według badań przeprowadzonych na Uniwersytecie w Chicago, dwujęzyczne mają tendencję do bardziej racjonalnych decyzji. Każdy język jest niuans i subtelne konsekwencje swojego słownictwa, a te uprzedzenia mogą podświadomie wpływać na wyrok. Dwujęzyczne są bardziej pewni swoich wyborów po przemyśleniu go w drugim języku i zobaczyć, czy ich wstępne wnioski jeszcze wstać.
 
Możesz poprawić swój angielski
 
Nauka języka obcego zwraca swoją uwagę na mechanikę języka: gramatyka, koniugacje i struktury zdania. To sprawia, że ​​bardziej świadomi języka i sposobów może być zorganizowany i manipulować. Umiejętności te mogą powodować bardziej skuteczne komunikator i ostrzejszy redaktor i pisarz. Głośniki językowe również osiągnąć lepsze ucho do słuchania, ponieważ są one w kwalifikacjach wyróżniający rozumieniu od dyskretnych dźwięków.


Anne Merritt jest wykładowcą EFL obecnie w Korei Południowej. Pisze w http://annemerritt.com/

  
ECTACO Info