ECTACOINC.PL | Pierwszy opis Ectaco jetBook Color 2

Firma Ectaco znana jest z produkcji różnego rodzaju translatorów i tłumaczy elektronicznych. Na rynku czytników ebooków pojawiła się w 2007 roku wprowadzając do sprzedaży e-czytnik jetBook. Głośniej o firmie zrobiło się na początku 2012 roku, gdy zaprezentowano czytnik jetBook Color z ekranem E-Ink Triton. Był to pierwszy kolorowy czytnik ebooków, który jednak nie zdobył dużej popularności ponieważ kolory były zbyt szare i „wyblakłe”. Firma Ectaco zdecydowała się więc poprawić główną wadę poprzedniego modelu i już niedługo bo w marcu 2013 roku planuje wprowadzić do sprzedaży jetBook Color 2.

Do premiery nowego e-czytnika zostało jeszcze kilka miesięcy ale już można w sieci znaleźć recenzję nowego modelu. W Rosji oddano do testów pierwszy prototyp Ectaco jetBook Color 2 i już wiadomo jak będzie wyglądał.

Z zewnątrz nowy czytnik będzie różnił się kolorem bo stary był czarny a nowy będzie biały. Oprócz tego, wszystko inne jest tak samo jak w jetBook Color 1. Wymiary urządzenia oraz ekranu są takie same, rozkład i wielkość przycisków a także porty wejścia i wyjścia. Co więc różni nowego jetBooka od poprzednika ? Ekran i oprogramowanie. W prototypowym czytniku zastosowany został nowy rodzaj e-papieru E-Ink Triton 2, w którym poprawiono znacznie kontrast wyświetlanych kolorów. W pewnym stopniu uporano się tutaj także z problemem szarości, której teraz jest zdecydowanie mniej i kolor biały już przypomina bardziej biały niż szary. Cena urządzenia jak narazie nie jest jeszcze znana ale biorąc pod uwagę, że jest to duży czytnik z 9,7″ ekranem i fakt, że będzie on kolorowy przewiduję cenę w okolicach 2 tys. złotych.

porównanie jetBook Color 1, jetBook Color 2 oraz Pocketbook

porównanie jetBook Color 1, jetBook Color 2 oraz Pocketbook

porównanie jetBook Color 1, jetBook Color 2 oraz Pocketbook

porównanie jetBook Color 1, jetBook Color 2 oraz Pocketbook